Dobrodružství na Srdíčkách

15. Únor 2017

Srdíčkové děti měly príma dopoledne. Ve středu 15. února 2017 putovaly na Jižní pól. Zábavnou dobrodružnou hru pro děti připravily maminky Honzíka, Denise a Valentýny. Vše začalo ve třídě pokusem „polární záře“. Talíř plný mléka a potravinářské barvy. Kapička saponátu opravdu rozzářila a rozprostřela polární záři. Následovala tajemná krabice plná různých předmětů.  Děti vybíraly ty, které se vztahují k Antarktidě. Vyzkoušely, jak se otáčí naše zeměkoule a svítí na ni Slunce.  Kdy je den a kdy je noc. Maminka Honzíka vyprávěla o dvou významných polárnících Robertu Falconu Scottovi a Roaldovi Amundsenovi. Na výpravu se vydali s obyčejnými sáněmi, psy a lyžemi. Na jídlo si vezli sušené ovoce, zeleninu a maso. V dnešní době by výprava vypadala zcela jinak. Po svačině a získání potřebné energie se malí polárníci ustrojili a jejich výprava směřovala k objevení Jižního pólu. Nejprve  překonali nebezpečnou Ďáblovu stěnu. Poté je postihla sluneční záře, proti které za ochránili speciálními brýlemi.  Cesta nebyla jednoduchá, ale dobytí Jižního pólu se zdařilo. I když Amundsen ho objevil již 14. 11. 1911, srdíčkové děti zapíchly a vztyčily vlajku právě dnes. Při zpáteční cestě potkali skupinu malých tučňáků, které si úspěšní polárníci odnesli domů.

Antarktida, Antarktida, je tu ale velká zima.

Jižní pól a tučňáci dělají si legraci.