Kopu, kopu brambory mám jich plné komory…

25. Říjen 2016

…děti ze Srdíček a Korálků si užívaly s bramborami mnoho aktivit a činností. Princeznička na bále poztrácela korále….Honzík běžel na horu, nakopal tam bramboru. Princezna však brambory nechtěla a tak se děti rozhodly, že si na nich samy pochutnají. Brambory pořádně umyly, bezpečně nakrájely a zabalily do alobalu. Paní kuchařky je dětem upekly v troubě. A jak chutnaly? Výborně. Všechny se snědly, ani kousek nezbyl. Korálky v pondělí 24. října 2016 pekly brambory ještě s Ekocentrem Paletou. Vhodit bramboru přímo do ohniště se všem dětem podařilo. Než se brambory v popelu dopekly, děti si na papírové paletky nasbíraly všechny barvy podzimu a stetoskopem poslouchaly, jak stromy šumí a v kmenech proudí jejich míza. A upečené brambory od popela? Chutnaly a hned zmizely v bříškách všech dětí.