Malá scéna – Divadlo K. Pippicha – František v Africe

24. Květen 2016

V úterý 24. května 2016 se chrudimské i medlešické děti vydaly do divadla. Co na ně čekalo? Vyprávění, pohádka, africká zvířata, africké děti? Od všeho kousek. Pan František Krampota vyprávěl a na videu ukazoval život dětí a dospělých v africké zemi Uganda, kterou navštívil. Uvědomit si, že v dnešní civilizované době jsou lidé a děti, kteří nemají dům, elektriku, boty, hračky, postel ani jízdní kolo…je těžké. Děti viděly, jak africké děti vypadají, jaké mají vlasy, jak se oblékají, jak se učí ve škole, co mají k jídlu, jak umí tančit a zpívat, jaké hračky si vyrábějí z platových lahví a jiných obalů. Ale také jaká krásná a divoká zvířata v Africe žijí. Děti je uměly všechny pojmenovat. Pan Libor Štumpf zahrál pohádku „František v Africe“. Český kluk, který v daleké zemi zabloudil….., ale každá pohádka má dobrý konec a tato nebyla jiná. Pohádka bude vždy pohádkou, ale jak jsme všichni viděli, život afrických dětí žádnou pohádkou není.