Pepíku stůj auto houká – Týden mobility

22. Září 2016

Ve čtvrtek 22. září 2016 došlo k uzavření silnice před naší mateřskou školou. Proč? V rámci týdne mobility mohly děti jezdit na svých kolech, koloběžkách či odrážedlech přímo na silnici před školkou. Na všechno dohlížela hlídka Městské policie. Správně vybavený cyklista mohl bezpečně vyjet na silnici. Nesměla mu chybět na hlavě přilba. Příjezd auta Městské policie a motocyklu Státní policie vzbudil obrovský zájem u kluků, ale i holčiček i nás dospělých. Kdo měl odvahu, sám si na motorku vylezl a pěkně se usadil. Držet se i řídítek dalo celkem práci. Děti prozkoumaly policejní auto uvnitř, vyzkoušely si pouta, mluvily vysílačkou, houkaly sirénou a hlavně si vyslechly, jak se správně chovat na silnici a chodníku. Co je bezpečné a co nebezpečné, proč si nehrát s ohněm, proč nesahat na elektriku, proč si nehrát na silnice, nebyly zdaleka všechny otázky, které dětem zodpověděli členové Českého červeného kříže. Sluníčko nám přálo a dopoledne bez aut jsme si užili.