Austrálie, Austrálie, to je země, kde to žije..

7. Červen 2017

…domorodci nemaj tanky, zato házej bumerangy. Děti ze Srdíčkové třídy ve středu 7. června 2017 objevovaly Austrálii s maminkou od Honzíka, která si pro děti nachystala dopoledne plné dobrodružství. Austrálie je federativní stát na jižní polokouli s hlavním městem Canberra. Žije v ní až 24 miliónů obyvatel, ale z toho pouze 380 tisíc původních obyvatel, tzv. Austrálci, tedy Aboriginové. Hrají na djembe nebo didgeridoo. Používají čaringu, tedy domorodý telefon. který motáním nad hlavou vydává zvuk. Austrálie je domovem i mnoha zvířat. Koaly, které žijí na stromech a živí se jeho listím, a svá mláďata nosí na zádech. Ve vodě žijí želvy a mnoho ryb. Nesmíme zapomenout na klokany a ovce. Běhá tam mnoho králíků, které sem přivezli první osadníci. Symbolem Austrálie je Opera v Sydney, která vypadá jako loď na moři. Nebo velký bariérový útes, který je největším korálovým útesem na světě. Děti si vyrobily bumerang a tašku, do které si ho uložily. Venku na zahradě si hrály na moře, na dešťové kapky, na mraky a koloběh vody v přírodě. Nakonec si vytvořily i moře pomocí vody, pěny na holení a modré barvy. Austrálie, Austrálie, to je země, kde to žije. Kdopak nám tě představí, Srdíčka už všechno ví.