Běžela liška po ledu, ztratila klíč od medu…

3. Únor 2023

…aneb zima, zima začíná hlad má lesní rodina. Děti na třídě Korálků se věnovaly zvířátkům v zimě. Jak, a která zvířátka přes zimu spí či nespí. Spí lidé zimním spánkem? Jakou postel má člověk a jakou postel má zvíře? Kdo se stará o les a zvířata v něm? Hodně otázek a hodně odpovědí. Děti o zvířatech zpívaly, povídaly, rytmizovaly…Četly si pohádku O rukavičce nebo Jak medvědi bruslili. Kreslily a stříhaly, krásné obrázky tvořily. Medvěda pod peřinou a lišku, co ztratila klíč. V hmatovém vaku pomáhaly lišce hledat klíče, které počítaly, porovnávaly podle velikosti. Vyhledávaly správné tvary písmen a tiskaly názvy zvířat podle předlohy. Zdobily rukavičky kamínky a knoflíky, třídily je, skládaly je…Dramatizovaly pohádku O rukavičce a parádně si ve zvířecích čepičkách zahrály. A věřte, že to bylo mnohem víc.