Broučci z Vršova – 2. den

30. Květen 2017

První noc na Škole v přírodě naši Broučci zvládli. I když nějaká slzička ukápla na polštář. Některé děti vstávaly dříve, než stačil kohout v 5,15 hodin zakokrhat. V 7 hodin ráno byl budíček, ranní hygiena a oblékání. Povinná ranní rozcvička, zpívání broučkové hymny a výborná snídaně. Houska s máslem a šunkou, čaj. Po snídani jsme se ustrojili a šli do firmy na výrobu vánočních ozdob. Přestože se léto teprve chystá a Vánoce jsou ještě hodně daleko viděli jsme spousta nádherně nazdobených vánočních stromečků. V první dílně jsme viděli, jak se ze skleněných trubiček dá vyfouknout kulatá ozdoba. V druhé dílně probíhalo úplné kouzlo. Ze skleněných koulí najednou byly stříbrné, ve kterých jsme se krásně viděli, jak v zrcadle. Ve třetí dílně dostávaly všechny koule barvu a čtvrtá dílna byla nejkrásnější. Všechny ozdoby se v ní malovaly. Viděli jsme, jak v šikovných rukách vznikají sovičky, konvičky, ptáčci…Oběd byl opět výborný. Gulášová polévka a kynuté knedlíky s povidly. Následoval odpočinek a malování do sešitů. Dokonce i kontrola úklidu. A věřte, že se naši Broučci snaží, aby dostali plný počet bodů. Po svačině jsme se vydali do lesa, kde jsme všem možným broučkům stavěli domečky. Začalo bouřit, honily se šedé mraky a spadlo i pár kapek, tak jsme se vydali zpátky. Večeře chutná. Kuřecí plátek se sýrem a šunkou s bulgurem a mrkvový salát. Věřte, nevěřte skoro žádné zbytky nebyly. Po večeři se děti osprchovaly. Přišla POŠTA a četly se pohledy a pohádka. Dobrou noc. A potom přišla bouřka, blesky, hromy a dešťové kapky.