Broučci z Vršova – 3. den

31. Květen 2017

Druhá noc trochu bouřková, ale všechny děti byly statečné a ráno už bylo zase slunečné. I kohout stačil dříve zakokrhat, než se první děti probudily. Povinná ranní hygiena, oblékání do čistého oblečení, důkladná rozcvička. Bohatá snídaně, při které nechyběla houska s máslem a plátkovým sýrem, jogurt s kukuřičnými lupínky, džem i med. Broučci si namasírovali nožky, nasadili batohy a vydali se k vysílači Krásné. Neuvěříte, že děti ušly pěšky 6 kilometrů. Akorát jsme se vrátili na oběd a z kuchyně se linula příjemná vůně. Nudlová polévka a rajská omáčka s těstovinami. Dětem tak chutnalo, že vylizování talířů bylo povoleno. Odpolední odpočinek, kreslení do sešitů a samozřejmě bodování úklidu. Odpoledne za námi přijeli ze Ski Fanaticu a pro děti nachystali lanovou dráhu, kterou nebylo až tak jednoduché zdolat. Ale všechny děti byly výborné, nebály se a lanovou dráhu bravurně zvládly. Večeří, holandský řízek s bramborovou kaší a šopským salátem, jsme si naplnili bříška, protože na nás čekala podvečerní bojová hra. Sebrat dostatek odvahy a jít úplně sám po šipkách, nakonec dokázaly všechny děti. Večerní hygiena, čtení přišlých pohledů a dopisů děti příjemně nachystalo do postýlek. Čtení Karafiátových Broučků bylo už jen pomyslnou třešničkou na dortu. Dobrou noc a sladké sny. Nebudete tomu věřit, ale pět odvážlivců, Alička, Štěpán, Jura, Tomášek R. a Honzík J., zvládli ještě noční hru a jen za svitu svíček a měsíce našli svoje jméno napsané na papíře. Gratulujeme!