Broučci z Vršova – 4. den

1. Červen 2017

Třetí noc byla úplně klidná, děti byly z předešlého dne řádně unavené a plné zážitků. Budíček jsme nemuseli ani vyhlašovat, děti už jsou absolutně samostatné. Umýt, vyčistit zuby, učesat, čistě ustrojit a ranní rozcvička. K snídani čokoládové kuličky s mlékem, houska s máslem a šunkou, jahodový džem a med. V devět hodin před budovou zastavily dva autobusy a z nich se vyrojili naši kamarádi z mateřské školy. To bylo úsměvů, mávání a jásání ze setkání. Broučci z Vršovic si pro mě přichystali stopovací hru v lese. Děti musely plnit různorodé úkoly, které prověřily jejich znalosti o přírodě, ale také jejich obratnost a fyzickou zdatnost. Posledním úkolem bylo najití sladkého pokladu. Chrudimští a medlešičtí kamarádi odjeli a my jsme si pochutnali na pórkové polévce, bramborových knedlících, špenátu a masu. Některé děti říkaly, že musí doma maminku poprosit, aby takovou dobrotu také uvařila. Tradiční odpolední odpočinek, malování zážitků do svých sešitů, stolní hry a bodovací komise, na kterou děti vždy čekají. Odpoledne jsme měli velké překvapení. Za budovou zastavilo auto chrudimských hasičů a děti se dozvěděly mnoho zajímavých informací. Jak se zachovat, když začne hořet. Co všechno obnáší hasičská profese. Za jak dlouho musí hasič být ustrojený a přichystaný na výjezd, a to zdaleka není vše. Povídání a prohlížení výstroje a výzbroje nemělo konce. Děti dostaly omalovánky, tužky, obrovského melouna…a samozřejmě si mohly vše vyzkoušet. Zájem byl o sekeru i kyslíkovou bombu, helmu i vysílačku, řezačku pásů i oblečení. Věřte, že odpoledne ještě nekončilo a my měli ještě karneval. Po chodbě se začali procházet kovbojové, indiáni, lyžaři, kočičky, baletky, princezny, víly, vojáci, kostry, čmeláci, Křemílek s Vochomůrkou…dámská volenka, pánská volenka a tanec. Všem kostýmy slušely a odměnou byla výborná zmrzlinová tyčinka. Na večeři jsme si museli přinést klestí a dřevo. Na opékání buřtů se děti těšily a pochutnaly si na nich. Večerní sprchování, čtení pohledů a pohádky. Dobrou noc. Hurá zítra jedeme domů.