Broučci z Vršova – 5. den

2. Červen 2017

Čtvrtá a poslední noc. Noc plná těšení na maminku a tatínka. Noční focení. Někdo na posteli, někdo na zemi. Někdo pod peřinou, někdo na peřině. Kohout ráno kokrhal, jak zběsilý a naše vaše děti bez jakýchkoli pokynů už samostatně všechno zvládaly. Ani ranní rozcvičku nechtěly ošidit a už čekaly na hvizd píšťalky, aby mohly seběhnout z třetího patra dolů ven a pozdravit se se sluníčkem. Poslední snídaně. Houska s máslem a uzeným sýrem, jogurt s křupinkami, med a džem. Děti jsou labužníci. Bílý jogurt si osladily medem nebo džemem. Po vydatné snídani se daly do balení věcí do kufrů. Nechtějte vidět, jak to v pokojích v tu chvíli vypadalo. Domluvit se, čí co je dalo někdy šichtu. Napěchované kufry a tašky putovaly ze třetího patra zase dolů. Do oběda jsme toho museli ještě mnoho stihnout. Sníst svačinu a výborného šťavnatého melouna. Všichni Broučkové z Vršova byli oceněni diplomem za pobyt ve Škole v přírodě, za statečnost bez maminky a broučkovou medailí. Zpívání s kytarou a poslední oběd. Polévka s rýží, bramborová kaše a sekaná. Prázdné talíře svědčily o tom, že dětem celý týden chutnalo.  Než pro nás přijel autobus, museli jsme ještě trochu pilovat naši Hymnu. Ve 13 hodin zastavil autobus. To bylo radosti v dětských očích. Naložit kufry a děti a hurá domů. Před školkou jste na nás už čekali. Radosti bylo na obou stranách. U dětí i u Vás rodičů. Vítání bylo veselé až dojemné. Broučkové z Vršova ještě rodičům zazpívali svoji Hymnu, za kterou sklidili potlesk. Hurá jsme doma!!! Rodiče věřte, že vaše děti si s námi užily prima týden, plný zážitků, o kterých Vám budou určitě vyprávět.

Vendulka, Monika, Nela a Pavlína

Hymna Broučků z Vršova

1.      Přijeli jsme do Vršova, tam je teď naše škola, broučci všude v poli v les, v Oáze sejdeme se.

2.      Vlajku jsme hned vyvěsili, tašky kufry vybalili, do kraťasů ustrojili a na oběd vyrazili.

Ref.: My jsme Broučci z lesní školky, kluci holky šikovní, máme rádi vůni louky, berušky i velké brouky.

3.      Do školky jsme vyrazili, kamarády navštívili, do bazénu nožky dali, abychom pak dobře spali.

4.      Smutno bylo jenom trošku, po mamince taťkovi, pohled zachránil nás všechny, pře slzami v posteli.

Ref.: My jsme ………

5.      My už teďka všichni víme, jak ozdoby vyrobíme, v lese postavíme domky, pozdravíme všechny stromky.

6.      Hromy blesky z dálky letí, utíká spoustu dětí, V Oáze schováme se, u večeře sejdeme se.

Ref.: My jsme…..

7.      K vysílači jménem Krásné, cesta moc dlouhá zdá se, po silnici polem lesem, vlajku s sebou stále nesem.

8.      Natažená lana v lese, svaly máme nebojte se, ještě noční hru jsme dali, celou noc dobře spali.

9.      Hasičům děkujeme, karneval si dopřejeme, buřty spolu opečeme, šipkovanou zahrajeme.

Ref.: My jsme Broučci z lesní školky…….