Bum, bum ratata, čerti buší na vrata…

5. Prosinec 2023

… aneb my se čertů nebojíme, protože my nezlobíme. Na čerty se všechny děti v celé mateřské škole připravovaly už týden dopředu. Na všech třídách se zpívaly čertí písničky, říkaly čertí básničky, četli čertí pohádky. Čerti se kreslili i malovali, stříhali i lepili… Nebojte kromě čertů se na obrázcích objevili i Mikuláši a andělé. Ale v úterý 5. prosince 2023 na zvonek u dveří zazvonil opravdový Mikuláš se svojí družinou. Čerti blekotali a řinčeli řetězy. Andělé se usmívali a zářil z nich klid a pohoda. Mikuláš se tvářil vážně a v rukou držel Knihu hříchů. A věřte, nebyla prázdná. Na každé třídě hříšníci slibovali a s čertem si ruce podávali…Andělé nakonec rozdali všem dětem sladkosti a děti slíbily, že se polepší.