Byla jedna babka, měla v bedně jabka…

20. Říjen 2022

…byla pěkně hladká, kulatá a sladká. Na třídě Kytiček: Budeme si povídat, co by měl mít každý rád. Ovoce a zeleninu, že je plná vitamínů. A věřte, že Kytičkové děti si o ovoci a zelenině nejen povídaly. S jablíčky počítaly. Sestavovaly slova ovoce a jablko z písmen nebo pet víček. Jablíčka tiskaly pomoci ruličky. S malým červeným míčkem si hrály, jako když koulejí jablíčko. Papírová jablíčka zdobily pomoci barevných špendlíků na korkové destičky a na koberci sestavily velkou jabloň. Jablíčka nakonec nakrájely a nasušily křížaly. Stranou nezůstala ani zelenina. Brambory se převažovaly na vahách, skákalo se v pytlích od brambor. Děti dokonce upekly i perník na plech. Na školní zahradě si hrály s přírodninami, hrabaly spadané listí a nasávaly energii ze stromů.