Cirkus ve školce

9. Leden 2020

Ve čtvrtek 9. ledna 2020 za námi do mateřské školy přijel Zdenda a Lucie se svým minicirkusem. Nejprve jsme se vzájemně přivítali a už jsme si užívali dopoledne plné legrace a srandy. Žonglování s míčky, kužely, kroužky…Z publika se ozvalo: Umí to krásně. Cvičení pejskové Flíček a Čertík přeskakovali překážky, proskakovali obručí, chodili osmičku kolem nohou, balancovali na velkém míči. Kouzlení s králíky z klobouku Bobkem a Škopkem. Kouzelník vykouzlil i činčilu Kaštánka a angorského králíčka Teddyho. I děti zkoušely kouzlit a věřte, šlo jim to dobře. Následovala čínská balance se sklem na ostří nožů. Při držení meče špičkou na čele se ozvalo: To je hustý. Představení končilo ukázkou Julinky, vlastně Nosála červeného, který je medvídkovitou šelmou. Žije v Jižní Americe a je to všežravec. Má velmi dobrý čich a jeho dlouhý ocas pomáhá s rovnováhou při skákání po stromech. Julinka je čtyřměsíční mládě a všechny odvážné děti si ji mohly pohladit. A odvážných bylo dost.