Copak psali v kalendáři? Že už je čtvrtého září…

4. Září 2017

V pondělí 4. září 2017 se naše chrudimská mateřská škola rozsvítila hned brzy ráno. Poslední přípravy a úklid na třídách a šatnách. Po prázdninách se probudila i školní kuchyň a paní kuchařky od rána krájely ovoce, chystaly svačiny a vařily oběd. V 6, 30 hodin se začaly ozývat první kroky okolo oken školky a dětské šatny začaly ožívat ruchem. Najít svoji značku a třídu Korálků, Sluníček, Srdíček, Motýlků nebo Kytiček nedalo žádnou práci. Starší děti se těšily na své kamarády a nové děti se začaly pomalu seznamovat a poznávat děti a prostředí, paní učitelky, paní uklízečky i paní kuchařky. Ze všech tříd byl slyšet dětský smích, povídání, vyprávění, ale i dětský pláč. Nedivte se! Pro úplně nové děti to byl první den bez maminky, a to by plakal každý. Vzpomínání na prožité prázdniny, kreslení a vybarvování, stavění z lega či jiných stavebnic. První den jako každý další den. Ranní rozloučení s maminkou, tatínkem, spontánní hra s kamarády, úklid, svačina, výchovně vzdělávací činnost, pobyt na čerstvém vzduchu, výborný oběd, relaxace na postýlce, svačina a už zase maminka a tatínek.

Přejeme dětem, ale i Vám rodičům pohodový školní rok 2017 – 2018.