Den bez aut – týden mobility

21. Září 2022

Ve středu 21. září 2022 za námi na školní zahradu přijeli strážníci Městské policie Chrudim. V rámci Evropského týdne mobility proběhla příjemná akce, kterou si děti parádně užily. Strážníci připomněli dětem zásady bezpečného chování v silničním provozu. Přiblížili dětem obsah své práce. Ukázali vybavení a výstroj. Pouta, pistoli, neprůstřelnou vestu, obušek, uspávací pušku…..Vyfotily se s policejním autem. Se studentkami Střední zdravotnické a sociální školy se naučily děti ošetřovat drobná poranění, upevnily si znalost důležitých telefonních čísel, vyzkoušely si masáž srdce, obvázat své plyšáky, ale i svého kamaráda. S kolečkem projížděly slalom, nákladní auta navíjely na provázek a parkoviště před školkou se stalo dopravním hřištěm a naši malí cyklisti se mohli bezpečně projíždět po velké ploše.