Divadlo v mateřské škole

22. Listopad 2017

Středu 22. listopadu 2017 si naše děti zpříjemnily dopoledne pohádkou. Přijelo za nimi do školky divadlo. Pohádka nebyla jen tak ledajaká, ale přímo čertovská. Čert se chtěl ženit a hledal nevěstu. Pohádka „Čertova nevěsta“ začala nejprve v klidu a bez čertů, ti se, ale začali za chvíli rojit. Na některých dětských tvářičkách byl vidět strach. Tři sestry Kačenka, Maruška a Anička měly postupně hlídat pole s mákem, ale spánek je přemohl a usnuly. Černý velký pták je za to odnesl k čertovi. Čertovi se nejvíce líbila černovlasá Anička a chtěl si ji vzít za ženu. Najednou se zjevila stará babička, která Aničce poradila, jak se dostat z pekla zpátky k rodičům. Anička rady babičky poslechla a sebe i své sestry zachránila. Zazvonil zvonec a čertovské pohádky byl konec!