Divadlo v mateřské škole

20. Listopad 2023

V pondělí 20. listopadu 2023 jsme listopadový týden zahájili loutkovou pohádkou. Do mateřské školy za námi přijel loutkoherec pan Peřina se svými dřevěnými kamarády a pohádkou Čert a Káča. Co je to káča? Co umí? Děti, co vám točící káča připomíná? Holku, která má ruce v bok a tančí a tančí a tančí…A jedna holčička Káča se narodila, rostla a tančila, tančila a rostla. Jenže maminka s tatínkem se zlobili, že tančí a vůbec neuklízí, že si jí nikdo nevezme za ženu. Víš co, půjdeš do světa. A Káča šla. Došla do vedlejší vesnice, kde zrovna bylo posvícení. Cirkus, houpačky, prostě muzika. Jenže v tanci jí nikdo nestačil. Ani zápasník, ani voják, ani prodavač tureckého medu, ani chasník. S tím svým čertovským tancováním běž do pekla. A Káča šla. Jenže ani v pekle ji nechtěli…..