Divadlo v MŠ – Ali Baba a 40 loupežníků

23. Říjen 2023

V pondělí 23. října 2023 za námi do mateřské školy přijelo Cirkusové divadlo se svou pohádkou. Já jsem Šeherezáda a vyprávím pohádky sultánovi. Co by mělo být v pohádce? Děti hned věděly a říkaly. Princezna, chaloupka z perníku, Šípková princezna, Červená Karkulka a hlavně dobrodružství…A jedno velké dobrodružství děti zažily. Jak Ali Baba sekal v lese dříví, když slyšel v dáli koně, raději se schoval a udělal dobře. Přijelo 40 loupežníků. Chtěli schovat uloupený poklad. Sezame, otevři se….skála se zachvěla a otevřela vstup do tajné jeskyně, která byla malá, tmavá a špinavá, ale s jednou dírou. A co bylo v díře? Všechny poklady světa. Jak všechno dopadlo? Dobře. Ali Baba se zachránil, jeho zlý bratr Kásim utekl a už se nikdy nevrátil. A co loupežníci? Šeherezáda na ně připravila past a všechny loupežníky zavedla do vězení.