Divadlo ve školce – Tuč a Ňák

8. Listopad 2022

V úterý 8. listopadu 2022 za námi do mateřské školy přijela paní Jarmila Vlčková se svými loutkami. Co je to Tuč a Ňák? No, to jsou přeci dva tučňáci. Tučňák Tuč a tučňák Ňák. Naše země je kulatá, a proto se jí říká zeměkoule. Na severním pólu je led, sníh a mráz. Na jižním pólu je led, sníh a mráz. Je tam vlastně „zima, že by psa nevyhnal“. Ale na obou pólech žijí savci, ptáci. Jak vypadá obyčejný tučňáčí den? To už děti vnímavě sledovaly. Pana tučitele krasobruslení, strýčka mrože, který sledoval dokument o ledním medvědovi. Tučňáci se chtěli dostat na severní pól a toho ledního medvěda poznat, ale jak se tam dostat? Pomohla jim velryba, s kterou se svezli. Svých dětí se zeptejte, jak to všechno nakonec dopadlo. Věřte, že dobře.