Dobrodružná cesta ježka Jožky k zimnímu spánku

29. Září 2022

Ve čtvrtek 29. září 2022 za dětmi na třídu Srdíček a Korálků přijela muzejní pedagožka Markéta z Regionálního muzea Chrudim. Blíží se podzim a ježek Jožka se pomalu chystá k zimnímu spánku. Nejdřív ho, ale čekalo pořádné dobrodružství. Děti se dozvěděly spousta nových a zajímavých informací. Co znamená slovo hmyzožravec. Co ježek opravdu jí a co ne. Mléko nepije, ale přes noc sní až sto slimáků. Rád si pochutná na vajíčkách, jako děti na čokoládě. Ježek se na své cestě potkal s kamarády. Na pastvě s ovečkou. V lese s liškou. Ve vodě s vydrou. Na poli se zajícem. Ale co se nestalo? U lesa zastavilo auto a lidé do něj vysypali odpadky. Děti pomohly a vše uklidily. Ježkovi Jožkovi zazpívaly Spi ježečku spi, zavři očka svý. A co ježek? Uložil se do své zimní postýlky a usnul.