Ekocentrum Paleta – Velikonoce

27. Březen 2023

V pondělí 27.3.2023 se děti z třídy Koťata a Sluníčka zúčastnily edukačního programu Ekocentra Paleta: Velikonoce. Ty se velmi rychle blíží a dnešní sněhové dopoledne nám všem ukázalo, že zima se ještě svými drápky drží a nechce jaro pustit mezi nás. V kroužku si děti nejprve o Velikonocích povídaly. O jejich tradicích a zvycích, o zvykoslovných předmětech mezi, které patří pomlázka, jidáš, kraslice, řehtačka, beránek…Zjistily, že každý den v Pašijovém týdnu, má určitou barvu nebo jiný význam. Modré pondělí, šedé úterý, Škaredá středa, zelený čtvrtek, velký pátek, bílá sobota…Ve tvořivých dílničkách zdobily vajíčka voskem, vybarvovaly velikonoční omalovánku, z vizovického těsta vykrajovaly a zdobily různé tvary, z ovčí vlny tvořily ovečku.