Emanuel, Křemílek, Vochomůrka, Cipísek. Koho ještě uvidíme? Do kina se posadíme.

17. Březen 2017

Slunečný týden jsme v pátek 17. března 2017 zakončili příjemným pohádkovým promítáním v Městském kině Chrudim. V 9 hodin posilněni svačinou jsme usedli do pohodlných vypolstrovaných sedadel nebo měkkých křesel a sedaček. Opona se roztáhla a objevilo se rozměrné bílé plátno. Světla zhasla a z promítací kabiny začal svítit kužel světla. Plátno ožilo barvami. Nejprve Rákosníček odhalil velkou podvodní loupež, kdy se víle Julii ztratila duhová perla. Víla Amálka pomohla ježkovi, který se skutálel do řeky, a když ježek šlápl na bodlinku, pomohl jim svou učeností měsíc na obloze. Makové panence před medvědem Metodějem pomohlo chrastící prasátko. Křemílek a Vochomůrka dělali muziku a čmelákovi Žumbardovi chytali basu. Rumcajs vyspravil císařskou silnici, které kus sebral obr a formani nemohli do Jičína přivést sůl. A Maxipsu Fíkovi se ve svých divokých snech zdálo o požárnících. Děti si kino užívaly a ztemnělým sálem se ozýval jejich radostný smích. Cestou zpátky děti ještě nakrmily kačeny na Chrudimce.