Eskymácká abeceda, to je krásná věda…

17. Únor 2023

…sáňkování, koulování a hon na medvěda. Děti na třídě Sluníček se společně vydaly za eskymáckými dětmi do země ledu a sněhu. Jak se žije na severu? V čem eskymáci bydlí? Jaká zvířata zde žijí? Jaké počasí tam mají? Povídání, zpívání, vyprávění, kreslení a malování, skládání i skákání…Činností a aktivit bylo mnoho. Děti sestavovaly iglú z kostek cukru. Chodily na sněžnicích. Lovily tučňákům ryby k jídlu. Stavěly z pravých ledových kostek a pozorovaly, za jak dlouho se ledové kostky rozpustí. Malovaly lední medvědy, tučňáky a eskymáky vyráběly z papíru. Vytvářely severskou krajinu z různých materiálů a využily z domova přinesených plyšových zvířat na hru na Eskymáky. Uvízlá zvířata na ledových krách svým foukáním dostávaly do bezpečí. Zdobily tučňáky barevnými připínáčky. Eskymácké děti mají školu z ledu, učí se tam eskymáckou abecedu. A Sluníčkové děti už vědí, jak to u eskymáků chodí.