Hola, hola já pan Pronóbus, vinšuju Vám šťastný a veselý masopust….

20. Únor 2020

….celý týden se v naší mateřské škole veselilo, jedlo, pilo, tančilo…no, prostě hodovalo. Masopustní rej se ve středu 19. února ozýval na Sluníčkách a Kytičkách. Ve čtvrtek 20. února 2020 se veselili na Srdíčkách a Korálkách. Školka byla najednou plná samých maškar. Chyběly děti, chyběly i paní učitelky. Ve třídách si hráli a jedli, tančily a skotačili, lepili a kreslili…králové a princezny, piráti a kuchaři, kouzelníci a myslivci, Červené Karkulky a barevní motýlci, lékaři i pacienti, plavci i řemeslníci, jeptiška i komár, čarodějnice i krokodýl…
Na Korálkách se rozloučili s tímto tělem a dali mu jednu šindelem. Než kobylku pohřbili, tak ji raději vzkřísili.
Už je toho masopustu namále, komu my ty starý báby prodáme. Prodáme je chrudimskému biřici, aby s nimi vydlažďoval silnici.
Máme smutek a zármutek, masopust nám rychle utek. Slepice kdáčou, řezníci plačou, mají zármutek. Konec masopusta, každá kapsa pustá.