Honza a Hejhulák

16. Únor 2023

Ve čtvrtek 16. února 2023 venku padala mlha, ale nás to přesto neodradilo a děti ze třídy Korálků, Srdíček, Koťat a Broučků se vydaly do Divadla Karla Pippicha na pohádkové představení. Divadlo Pohádka Praha za námi přijelo s pohádkou Honza a Hejhulák. Když už děti seděly na pohodlných červených sedadlech a čekaly na zazvonění, tak přemýšlely, kdo vlastně Hejhulák bude. Padaly různé nápady. Bude to strašidlo, sněhulák…A víte, kdo nakonec Hejhulák byl? Opravdový čert z Čertího vrchu. Hejhulák to jsem já, na každého něco má. A taky měl. Hlavně na panímámu Hromazku, která pořád hromovala. Jako v každé české pohádce se objevil Honza, který procházel světem, aby se mnohému naučil, dobře se díval, a nakonec si nevěstu vyhledal. Našel si Marjánku a panímámu Hromazku zachránil před čertovským peklem.