Hrací den na Srdíčkách

10. Leden 2017

Srdíčkové děti se v úterý 10. ledna 2017 vydaly do Ekocentra Paleta na ekoprogram HRAČKY. Většina dětí v dnešní době ví, jak se obsluhuje počítač nebo tablet. Mnohé děti u nich tráví i většinu svého volného času. Avšak staré a někdy už i zapomenuté hry a hračky jsou nabídkou místo této všudypřítomné elektroniky. Děti se seznámily s hračkami našich babiček, prababiček, dědečků a pradědečků. Vždy to byly hry, které se daly hrát i venku a hlavně s živými dětmi a lidmi. Ne jen virtuální postavy. S radostí si děti vyzkoušely roztáčet káču, házely fazole na čáru, cvrkaly knoflíky…Zazpívaly a společně si zahrály Zlatou bránu nebo Tichou poštu. Svoji šikovnost si děti procvičily při výrobě panenky či panáčka z ovčí vlny. Druhý den si děti mohly přinést svou oblíbenou hračku a ukázat ji kamarádům.