Hrnečku, vař!

20. Únor 2020

Ve čtvrtek 20. února 2020 si rodiče s dětmi užili ve školce pohodové odpoledne. Všechny třídy se proměnily v kuchyně plné malých i velkých kuchařů a kuchařek. A proto si nejprve museli vyrobit pořádné kuchařské čepice. Rodiče dětem pomohli a všem čepice na hlavě moc slušely. Na třídě Kytiček se vyráběla Balkánská pomazánka a těstovinový salát s fazolemi. Sluníčka nachystala šunkovo-ředkvičkovou pomazánku a nepečené jáhlové kuličky. Na Srdíčkách připravili celerovo-mrkvovou pomazánku a zeleninový salát s tofu. Korálky si poradili s brokolicovou pomazánkou s nivou a se salátem z červené řepy. Motýlci si pochutnali na pomazánce z tuňáka a Cottage. Hotové pomazánky si všichni mohli ochutnat a ocenit tu, která mu chutnala nejvíce. Výsledky byly velmi vyrovnané. Všechny pomazánky chutnaly a jejich recepty najdete na našich webových stránkách pod titulem Stravování dětí/Recepty. Na společné chodbě byla možnost se zvážit a nechat vypočítat BMI, tedy index tělesné hmotnosti. Rodiče si taky mohli prohlédnout ukázku, kolik cukru je v určitých potravinách či pití, která děti často konzumují.