Indiáni, ti se mají, celý den si jenom hrají…

25. Říjen 2017

I děti ze Srdíček si ve středu 25. října 2017 celé dopoledne jenom hrály. Maminka Honzíka Trunce si s několika studentkami ze Střední zdravotnické školy připravila dopoledne plné Severní Ameriky. Se vším začaly ve své třídě, kde si společně vyráběly základ pro lapače snů. Pestrobarevně si natřely své dlaně a jejich obtiskem vznikaly indiáni s čelenkou. Po práci se musely posilnit svačinou. Ochutnaly i popcorn, který je z kukuřice a pochází z Ameriky. Slunečnicová semínka i javorový sirup. V kroužku si děti posílaly krabici plnou věcí. Předměty si děti prohlédly a určovaly, zda se vztahují k Severní Americe, o které si i s chutí zazpívaly. Po práci ve třídě se kluci a holky vydali ven. Došli na Plochou dráhu. Skákali přes lano, sbírali listí, které si ozdobili a použili na indiánskou čelenku a lapače snů. Počasí dětem přálo a dopoledne si parádně užily.