Jak Honza ke štěstí přišel

6. Červen 2023

V úterý 6. června 2023 za námi do mateřské školy přijelo divadlo. Pohádka: Jak Honza ke štěstí přišel. A věřte, nevěřte, opravdu přišel. Vše začalo v rodné chalupě, která měla děravou střechu a teklo jim na buchty. Honza se vydal do světa do služby, aby vydělal zlaťáky na opravu. Sedm let sloužil zámeckému pánu a pěstoval mu zeleninu. Mrkev, ledový salát, květák, celer, brokolici, rajčata a tykev. Za dobrou službu dostal hroudu zlata, ale ta byla těžká, tak ji cestou vyměnil za koně. Koně vyměnil za krávu. Krávu za prase. Prase za husu. Husu za brusné kameny, ale když se chtěl napít ze studny, spadly mu na dno. Nejsem já šťastný člověk? S takovými těžkými šutráky se vláčet. Mámo jsem doma! Vítej Honzíčku. Cítím buchty. Mňam. Honza nakonec zjistil, že na opravu střechy stačí, šikovné ruce.