Kašpárkovo putování aneb jede, jede mašina, z Chrudimi až do Zlína

26. Květen 2023

Děti na třídě Sluníček se celý týden věnovaly tématu: NAŠE MĚSTO. S průvodcem Kašpárkem, kterého malovaly, si i povídaly. Kašpárek je postupně seznamoval, jak se naše město jmenuje, jaké jméno má řeka, která jím protéká, jaké významné historické budovy ve městě stojí…Děti si rozvíjely svoji fantazii při stavbách domů, ale i celého města. Stavěly ve třídě i na školní zahradě. Skládaly puzzle Chrudimě. Všechny rukodělné a výtvarné činnosti se dětem dařily a ozdobily s nimi nástěnky. V pátek 26. května 2023 se děti vydaly Kašpárka ve městě najít. Jak vše dopadlo? Náramně. Cestou poznávaly historické budovy, všímaly si architektury jednotlivých domů. Jaké mají věžičky, štíty, tvar oken, sošky…Porovnávaly s domy, ve kterých žijí. Jejich putování skončilo u domu, ve kterém bydlí Kašpárek. No, samozřejmě Kašpárka našly v Muzeu loutkařských kultur, kam ho šly pozdravit.