Kouzelnými vrátky, pospěš s námi do pohádky

17. Únor 2022

Z třídy Sluníček se rázem stala třída plná pohádek. Všechny děti si z domova přinesly svoji oblíbenou pohádkovou knížku, kterou si s ostatními kamarády prohlížely. V knihách děti objevily písmena, slova, celé věty, které napsal pan spisovatel nebo paní spisovatelka. Kromě slov, ale v knihách byly i obrázky, tedy ilustrace od pana ilustrátora nebo paní ilustrátorky. Pro svoji knížku si děti vyrobily záložku. Společně tvořily Perníkovou chaloupku s ježibabou, Jeníčkem a Mařenkou. Prohlédly si i knihovnu v naší školce. Ve čtvrtek 17. února 2022 se vydaly do Městské knihovny v Chrudimi. Nejprve se děti seznámily s prostředím, povídaly si s paní knihovnicí. Jak se rozdělují knihy do regálů podle abecedy, podle žánrů, podle věku. Paní knihovnice dětem představila knihu KOCOUREK TULÁK KOTOULEK, z které jim předčítala a děti na základě poslechu malovaly. Nakonec si děti volně prohlížely knížky podle vlastního výběru.