Loupežnická škola v přírodě

27. Květen 2022

„Hej hou, hej hou, loupežníci jdou, vesele si zpívají, hej hou, hej hou!“

V týdnu od 23.5. do 27.5. 2022 odjeli naši „loupežníci“ předškolního věku do Vlachovic u Nového Města na Moravě. Ubytovali se na pokojích v hotelu Pavla, v jehož restauračních prostorách se i pravidelně stravovali. Chutnalo všem, svíčková, špagety, moravský vrabec, zelí, bramborový knedlík, grilované maso nebo uzenina, palačinky, „domácí“ koblížky, pizza, párek v rohlíku, zeleninové saláty a další dobrůtky. Po každodenním putování nádherným přírodním okolím každému vyhládlo. Další nový den začínal pravidelnou rozcvičkou ve venkovním areálu hotelu. Nechyběl společný loupežnický pokřik, loupežnická hymna „Pod dubem, za dubem“ a loupežnická vlajka. Děti si užily procházky lesem, okolo rybníků Sykovec a Medlov, stavěly domečky pro broučky, při šipkované plnily nejrůznější úkoly, v cíli hledaly poklad plný zlaťáků, při branném závodě se samostatně orientovaly dle domluvených signálů, překonávaly přírodní překážky, při noční hře prokázaly velkou odvahu, v lanovém centru procvičily svoji obratnost, při spontánní hře využívaly řadu nabízených herních prvků, malovaly sádrové odlitky Tlapkové patroly, pobavily se při karnevalovém veselí s módní přehlídkou, soutěžemi i tancem. Potěšilo je Cipískovo štěstíčko, drobné odměny, sladkosti, medaile, diplomy za ujití několika kilometrů a za statečnost bez maminky. Dokázaly své zážitky zmapovat ve svém loupežnickém deníku a svým loupežnickým rodinám zaslat pozdravy v podobě kresby. Samy pravidelně čekaly na doručení pošty z domova a s nadšením si je vystavovaly ve svých loupežnických „jeskyních“. Před usnutím si poslechly příběhy z lesa Řáholce, rozloučily se s Mankou, Cipískem, Rumcajsem a těšily se na další loupežnický den!

„Sláva, nazdar výletu, žádný úraz, už jsme tu! Všechno jsme si užili a na rodiče se těšili!“