Martin jede na koni…

11. Listopad 2022

…podkůvky mu zazvoní. Ve čtvrtek 10. listopadu 2022 jsme na svatého Martina na naší školní zahradě čekali. V 16, 30 hodin začala Martinská slavnost. Nebe začalo pomalu tmavnout a už byl slyšet příjemný hlas. V listopadu, v listopadu přišli jste k nám na zahradu…a už začala hraná pohádka O holčičce s lampičkou. Holčička Verunka bydlela v lese v chaloupce. Společnost jí dělala lesní zvířátka, ale když přišel večer a tma, byla smutná a sama. V domečku na půdě našla starou lampičku, kterou vyčistila a vydala se za hvězdami, poprosit o kousek světýlka. Jako v každé pohádce vše dobře dopadlo a všechny děti a jejich rodiče se vydali na lampionový průvod. Světýlka lampionů svítila do tmy a po návratu na školkovou zahradu už děti hledaly svůj třídní lampion. A co myslíte nechal svatý Martin našim dětem překvapení? Nechal! Voňavé, sladké, a hlavně moc výborné. Děkujeme! Martine!

Kdo má chuť může si upéci doma.

MARTINSKÉ ROHLÍKY: 50 dkg hladké mouky, 1 Hera, 1 vejce, 1 vanilkový cukr. Na kvásek: 1 a 1/2 kostky droždí, 12 lžic vlažného mléka, trochu cukru. Zadělané těsto se nenechává kynout a hned se zpracovává. Rozdělí se na 6 dílů, vyválí do kulatého tvaru a rozkrájí na 8 dílků. Plní se tím, co má kdo rád (tvaroh, povidla švestková, jablečná či hrušková, mák, ořechy). Nezapomeňte rohlíky pomastit. DOBROU CHUŤ!