Martinská slavnost

9. Listopad 2023

V listopadu, v listopadu, přišli jste k nám na zahradu, všechny vás tu vítáme, na Martina čekáme…a věřte, že ve čtvrtek 9. listopadu 2023 jsme se svatého Martina na naší školní zahradě dočkali. Po 16 hodině se začali pomalu scházet maminky a tatínkové, babičky, třeba i nějaký dědeček. V rukou dětí se objevovaly krásné barevné lampiony. Proč, asi?

Začali jsme říkadly a písničkami o Martinovi, o světýlku, o sluníčku…Martin jede na koni, podkůvky mu zazvoní a Martin s červeným pláštěm a přilbicí byl najednou mezi námi. Ještě pohádka O holčičce s lampičkou a následoval lampionový průvod v blízkém okolí mateřské školy. Když se průvod vrátil zpátky na zahradu všechny děti už hledaly svůj třídní lampion a svoje paní učitelky. A hlavně? Překvapení od Martina. Voňavé a sladké, no přeci martinské rohlíky. Všichni si na nich pochutnali. Malí i velcí, kluci i holky….Martine! Děkujeme!

Kdo má chuť může si upéci doma. Martin nám na rohlíčky nechal recept.

MARTINSKÉ ROHLÍKY: 50 dkg hladké mouky, 1 Hera, 1 vejce, 1 vanilkový cukr. Na kvásek: 1 a 1/2 kostky droždí, 12 lžic vlažného mléka, trochu cukru. Zadělané těsto se nenechává kynout a hned se zpracovává. Rozdělí se na 6 dílů, vyválí do kulatého tvaru a rozkrájí na 8 dílků. Plní se tím, co má kdo rád (tvaroh, povidla švestková, jablečná či hrušková, mák, ořechy). Nezapomeňte rohlíky pomastit. DOBROU CHUŤ!