Masopust čili fašank v Regionálním muzeu

19. Únor 2020

Předškoláci ze třídy Sluníček, Srdíček a Korálků se postupně účastnili programu v muzeu ROK NA CHRUDIMSKU V TRADICÍCH: Masopust čili fašank. Děti, co je to masopust? Děti hned věděly. Průvod, maškary, radost, veselí, zpívání, tancování a taky zabíjačka. I to děti věděly. Zabije se prasátko, řekla hned Elenka. A z něho jitrničky, tlačenka. Mezi dětmi se ozvalo: Mě už se sbíhají sliny. Na masopustní průvod si děti vyrobily veselé čepice a už se mohlo slavit. Nejprve maškary dostaly povolení, že mohou Chrudimí procházet a veselit se. Naučily se tančit šátečkový tanec a už zaklepaly na dveře jedné chalupy. Otevřela panímáma a přivítala děti sladkými koblížky. Chutnaly, věřte. Korálky a Srdíčka se ještě stavily na interaktivní výstavě Kořeny aneb život pod zemí. Prozkoumat kudy se prohrabal krtek nebo jak vypadá ředkvička v podzemí? Prozkoumaly svět kořenů plný barev, příběhů a překvapení.