Medlešice – Abeceda, to nic není, kdo by se jí děti bál…

8. Duben 2022

Broučkové v Medlešicích si celý týden hráli na školu. Už vědí, co je to rozvrh hodin a jaké budou mít v první třídě předměty. Zkoušeli psát písmenka i číslice, skládali slova, a dokonce stavěli školu z kostek. V pátek 8. dubna 2022 se Broučci vydali do 1. třídy do Základní školy Mikulovice. Paní učitelka je společně s prvňáčky přivítala básničkou Dobré ráno, dobrý den a potom už děti z mateřské školy sledovaly, jak vypadá opravdové vyučování. Poslechly si, jak už jde dětem čtení i počítání, prohlédly si písanky, slabikář i žákovskou knížku, kde se červenaly většinou jen samé jedničky. O velké přestávce si ještě děti prohlédly ostatní třídy, počítačovou učebnu a tělocvičnu, kde se jim moc líbilo. Předškoláci se už teď moc těší, až sem v září začnou chodit.