Medlešice – Motýlí tvoření

10. Červen 2020

Ve středu 10. června 2020 k Broučkům do Medlešic přijela návštěva. Paní Olinka z chrudimského muzea loutek. Nejdříve jim na obrázcích ukázala různé druhy motýlů a také to, jak se motýli vidí navzájem. Pak už nastalo radostné tvoření. Na rozložený papír děti nanesly barvy, přeložily, uhladily, a když ho znovu rozložily, vykoukli na ně pestrobarevní motýli. Po zaschnutí děti na zadní stranu naskládaly různé drobné předměty a paní Olinka vše přestříkala kouzelným (luminescenčním) sprejem. Teď už stačilo papír vystřihnout do tvaru křídel, připevnit na korkový špunt a drátek a školka byla rázem plná barevných veselých motýlů. Ale největší překvapení děti teprve čekalo. V ložnici paní učitelky zavřely okenice a udělaly, co největší tmu. Po rozsvícení ultrafialového světla se děti s úžasem koukaly. Nastříkaná spodní strana motýlů stříbrně zářila a nejen to. Svítilo vše, co je bílé. Zuby, trička, ale i růžový míč a barevný padák…Broučci měli opravdu krásný zážitek a už přemlouvají rodiče, aby se s nimi šli podívat na výstavu ultrafialové retro do Muzea loutkařských kultur.