Medlešice – Ovoce a zelenina, to je život, to je síla aneb tvořivé dýňové odpoledne

12. Říjen 2017

Ve čtvrtek 12. října 2017 si děti z Broučku nachystaly pro rodiče tvořivé dýňové odpoledne. Jako kuchaři pro ně od rána připravovali pohoštění. Upekli jim voňavý dýňový koláč, jehož vůně se linula z oken zámecké kuchyně, a ještě nachystali dýňovou pomazánku. Odpoledne se sešli ve velkém počtu a tvoření mohlo začít. Děti se svými rodiči vyráběli usměvavé dýňové lucerničky, papírovou dýni na pověšení a nechybělo ani dlabání dýně, která bude zdobit prostory školky. Celý týden se děti věnovaly zelenině a mnoho druhů donesly z domova do školky. Podzimní měsíce jsou vlastně obdobím sklizně všeho, co se na zahradách a polích urodilo a dozrálo. Děti zeleninu poznávaly nejen po chuti, ale i po hmatu. Velmi jim chutnal mrkvový salát, který si naši malí kuchaři sami přichystali. Zeleninu omýt, okrájet, nastrouhat…no, řekněte, nejsou šikovní? Zeleninové i dýňové tvoření si velcí i malí užili a určitě se těší na další.