Medlešice – Probouzení dědečka

16. Březen 2017

„Slunko vstalo, pošimralo na cibulkách kytičky: „Vstávejte, už je tu jaro, probudím i včeličky.“

Není to tak dávno, kdy děti z Broučkové třídy v Medlešicích ukládaly k zimnímu spánku svého stromového „Dědečka“, tedy nejstarší strom v přilehlé zámecké zahradě. Sluneční paprsky však už nyní ohlašují příchod jara a první jarní kytičky jim nastavují své hlavičky. Strom s mohutným kmenem a kůrou tolik připomínající kůži starého člověka, ale ještě pořád spí. Zato děti už měly napilno. Nakreslily spoustu veselých obrázků a nacvičily krásné písničky o jarním sluníčku. Ve čtvrtek 16. března 2017 se slavnostně naladěné děti vydaly do parku. Kolem kmene mu rozvěsily své malůvky, pohladily jeho vrásčitou kůru a tancem i písničkami budily „Dědečka“ ze zimního spánku. Teď už budou netrpělivě pozorovat, zda se jim probuzení skutečně podařilo. A jak se to pozná? Rašící pupeny a malinké zelené lístečky na jeho větvích.