Medlešice – Ptáčci v zimě

13. Leden 2022

Broučky v Medlešicích ve školce navštívili ptáčci. Přiletěli k nim přímo do ložnice otevřeným oknem. Všechny děti je pozorovaly a pěkně si je prohlédly. Ptáčci jim zazpívali a Broučci jim vše oplatili a zazpívali jim také. Dětem se nejvíce líbila Sýkora modřinka a Červenka obecná. Ptáčci později uletěli zpátky ven, ale děti si je mohly ještě prohlížet na pexesu, s kterým hrály napínavou hru. Ve čtvrtek 13. ledna 2022 za dětmi přijela pedagožka z Ekocentra Paleta s programem: Krmítka. Dětem vyprávěla, co mají ptáčci v zimě nejraději a co jim určitě na krmítko dávat nemáme. Společně pro ptáčky vyráběly dobrůtky plné tuku a různých semínek. Hotová krmítka Broučci určitě pověsí ptáčkům ven na zahradu.