Medlešice – Už se těším do školy, budu tam psát úkoly

31. Březen 2017

V pátek 24. března 2017 si Broučkové vyšli schody do prvního patra medlešického zámku a už byli přímo v místní knihovně. V knihovně se pohodlně posadily a vyslechly si povídání paní knihovnice Slávky Blažkové, jak se správně starat o knížky, jakým způsobem jsou knihy v policích seřazené, aby se v nich děti i dospělí, malí i velcí mohli lépe orientovat. Knihovnice dětem přečetla pohádku O hodném králi a nakonec vyzkoušela, zda děti už umí pojmenovat některá písmenka. Odměnou byl dětem časopis, ve kterém si mohly listovat, číst i vybarvovat. Přesně za týden 31. března 2017 se děti vydaly na delší vycházku. Cílem byla 1. třída Základní školy v Mikulovicích. S paní učitelkou a dětmi se uvítaly písničkou o abecedě. Posadily se na koberec a už jen sledovaly, jak probíhá vyučování. Se školáky zkusily správně pojmenovat písmena, číslice a se zvědavostí si prohlédly písanky, učebnice, a dokonce i žákovské knížky, ve kterých svítily většinou jen samé jedničky. Při procházení po chodbě se dětem líbilo velké akvárium se „zlatými“ rybičkami. Jestlipak dovedou splnit dětská přání? Naši předškoláci jedno určitě mají. Už aby mohli chodit do školy.