Mikuláši, Mikuláši, kdo to tady děti straší…

5. Prosinec 2022

…kdo tu řinčí řetězem, a proč s tebou přišel sem. Věřte, že k nám do mateřské školky v pondělí 5. prosince 2022 pár čertů, andělů a jeden svatý Mikuláš přišli. Již minulý týden se děti na čerty připravovaly. Kreslily, malovaly, stříhaly, zpívaly, říkaly i četly…Čerti se však na naše děti taky chystali a do školky poslali psaní, že v pondělí přijdou, ať se děti nachystají. Ráno ani sluníčko nevysvitlo a čerti už bušili na dveře školky. Po chodbách bylo slyšet řinčení řetězů, na třídách i dětský pláč. Slibování a slibování… Nebojte, když Mikuláš a andělé odcházeli, čerti měli prázdný pytel. A to bylo dobře, protože v kuchyni nachystali pro děti slavnostní menu. Perníkového čerta, Mikulášskou luštěninovou polévku, Luciferovy rybí ocásky s nebeskou kaší a odpoledne andělskou pomazánku.

Čertíka se nebojíme, protože my nezlobíme.