Mladí cestáři

15. Březen 2022

V úterý 15. března 2022 se předškoláci a starší děti z Chrudimi i Medlešic vydali na Den otevřených dveří do areálu správy a údržby silnic Pardubického kraje na akci Mladí cestáři. Na venkovní ploše areálu cestmistrovství si děti prohlédly vozidla zimní údržby. Do aut si mohly sednou. Odvážlivci si sedli a vše možné prozkoumali a vyzkoušeli. Děti si prohlédly pluhy a radlice, které byly větší než ony samy. Křídami kreslily na stěnu solné haly dopravní značky, které si v areálu mohly prohlédnout. V hale žasly nad neuvěřitelně velkou kupou posypové sole. Využily kopce sněhu a jezdily na bobech. Zahřály se teplým čajem a svačinkou. Děti si užily i skákacího hradu, namalovaly obrázky s dopravní tématikou. Cesta tam i zpátky byla dlouhá, ale oběd a odpolední spánek vše vynahradily.