Na červenou stůj – Evropský týden mobility

17. Září 2020

Ve čtvrtek 17. září 2020 proběhla na zahradě naší mateřské školy dopravní akce s názvem NA ČERVENOU STŮJ. Ráno nešly do školky děti, ale přijelo spousta malých cyklistů. Každé kolo našlo svoje místo na třídním parkovišti. V devět hodin zahrada ožila. Ve spolupráci s Městskou policií se děti seznámily se zásadami bezpečného přecházení a pohybu na silnici, proč používat cyklistickou helmu a reflexní prvky. Všichni odvážlivci se mohli posadit do policejního auta, a dokonce i zahoukat. Se studentkami Střední zdravotnické a sociální školy se děti naučily ošetřovat drobná poranění, upevnily si znalost důležitých telefonních čísel, vyzkoušely si masáž srdce. S přivezenými koly, koloběžkami, odrážedly si děti zajezdily před budovou MŠ, kde bez aut, bylo opravdu mnoho prostoru. Nechyběly ani pohybové aktivity. Navíjení autíček, jízda s naloženým kolečkem. Nejen na zahradě se probírala dopravní tématika, ale i ve třídách si děti během celého týdne hrály, kreslily, lepily a stříhaly, četly i zpívaly…no, o čem? Přeci o autech, kolech, autobusech, semaforu, silnici i ulici, značkách i o kolejích a vlakách. Bylo toho dost a proto: Když zasvítí červená, víte, co to znamená? Panáček nám říká stát, nikdo nesmí přebíhat.