Na svatého Martina…

11. Listopad 2022

…kouřívá se z komína. Ve všech třídách naší mateřské školy bylo během celého týdne vidět i slyšet vše, co se týká legendy o svatém Martinovi. Nechyběly martinské husy, které se tiskaly, stříhaly a malovaly. Bílí koně, které děti zdobily, malovaly a vyráběly různými technikami. Koně dokonce sestavovaly z mozaiky, ale i různých kostek. Provlékaly jim hřívu a samozřejmě nezapomněly, ani na podkovy. Aby koníci neutekly, stavěly jim ohrady a ohrádky. Děti si pohrávaly se slovem Martin, které sestavovaly, opisovaly, hledaly slova na hlásku M. Jako Martinové s koníky cválaly, přeskakovaly překážky. A Martin přiváží sníh, takže pod dětskými ručkami vznikaly i sněhové vločky a martinské rohlíky z modelovací hmoty nebo kinetického písku.