Návštěva Divadla K. Pippicha – Vodník Česílko

24. Říjen 2022

V pondělí 24. října 2022 jsme nový týden zahájili divadelním představením. Přestože počasí bylo od rána deštivé, cesta do i z divadla byla bez deště. V 8, 30 hodin třikrát zazvonil zvonek, divadelní opona se roztáhla a děti už pohodlně seděly v červených měkkých sedačkách. Kváky kváky kváky kvák, my budeme taky hrát. Kvákaly žáby a s vodníkem Česílkem hrály karty. V rybníku bydlel i kapr Osmikiláč a spousta jiných ryb. Kousek od rybníčku měl svůj zámek i lakomý Knížepán, který tak trochu Česílkovi záviděl. Záviděl mu čistý rybníček, záviděl mu rybník plný ryb, záviděl mu i rusalku Andulku, která hledala domov. Všude kam se podíváte, moje panství uvidíte a kapr Osmikiláč je taky můj, knížecí. Česílko s Knížepánem o kapra hráli karty. Knížepán si myslel, že vodníka přelstí, ale nakonec vše dobře dopadlo. Svým potleskem děti daly najevo, že pohádka se jim líbila.