Návštěva pedagogů ze ZUŠ

28. Duben 2022

V úterý 26. dubna 2022 za našimi předškoláky do školky přišli paní učitelky a žáci ze Základní umělecké školy v Chrudimi. Představili dětem hudební obor, plný hudebních nástrojů, které děti poznávaly. Seznámily se s celou rodinou zobcových fléten. Vyslechly si hru na sopraninovou, sopránovou, altovou, tenorovou a basovou flétnu. Děti byly výborné a poznaly všechny lidové písničky, které flétny zahrály. Úplně zblízka si děti prohlédly hoboj a mohly si vyzkoušet zahrát na tzv. hobojový strojek. Klavír nám hrál vysoké a nízké tóny. Jako ptáček nebo jako slon. Zjistily, co umí tři pedály na klavíru. V umělecké škole se děti učí hrát, malovat, tvořit keramiku, ale i fotografovat a tančit. Nakonec se dětem představily dvě baletky, které dětem předvedly vše, co už umí. Pozice nohou, úklony…A co nakonec? Velký potlesk.