Pec nám spadla

11. Únor 2022

Děti na třídě Motýlků se věnovaly celý týden praktickým činnostem. Společnými silami postavily opravdovou pec. Využily různé velikosti papírových krabic, které oblepily proužky papíru, které nazdobily barevnými geometrickými tvary. Pec, ale zdaleka nebyla hotová. Děti ji ještě natřely a houbičkou natiskly cihly. Pec bez dřeva? Kdepak. Děti si dřevo nařezaly, aby mohly upéci čaj. Na výrobu pečeného čaje použily různé druhy ovoce, které nakrájely na kousky. Nezapomněly ovoce ochutnat a čichnout si ke koření, které příjemně vonělo. A nakonec vše dohromady chutnalo. Písničku Pec nám spadla děti poslouchaly a za její melodie chodily po hmatové stezce po balančních kamenech. Ve dvojicích se pohybovaly a jako pilky řezaly polínka, ať má radost maminka.