Pečte šišky a koblížky medvědáři jdou…

22. Únor 2017

…než vy si je napečete, oni tu budou. Ve středu 22. února 2017 ráno k mateřské škole nepřicházely děti, ale pěkně vystrojené a nazdobené masky a maškary. Ve třídách nebyly paní učitelky, ale šašek a klaun, čarodějnice a opraváři, výpravčí, bílá paní a taky peřina s polštářem. Do třídy nevcházel Honzík ani Kubík, Kristýnka ani Valentýnka, Tomáš ani Lukáš, Barunka ani Verunka, ale rytíři, princové, králové a princezny. Baletky a draci, kouzelnice a kouzelníci, doktoři a Minní, indiáni i kovbojové, berušky i andělové, kuchaři i dřevorubci, servírka i policisti, přilezl i šnek a Robin Hood, který bohatým bral a chudým dával. To vám bylo veselo. Ze všech tříd byl slyšet rozpustilý smích a veselá hudba. Tančilo se, zpívalo se, svačilo se, obědvalo se….I zkouška Tralaláčku byla dnes úplně jiná. Promenáda masek a dovádivé hry. Smích se školkou nesl celé dopoledne i odpoledne. A věřte, že jsme pobavili i některé rodiče.

Máme smutek a zármutek masopust nám rychle utek, slepice kdáčou, řezníci pláčou, mají zármutek.

Konec masopusta, každá kapsa pustá.

Kdo má chuť a čas, přijďte podpořit a rozšířit masopustní průvod v Chrudimi v sobotu 25. února 2017.