Pepíku, stůj, auto houká aneb týden mobility

20. Září 2023

Ve středu 20. září 2023 se naše okolí mateřské školy proměnilo v prostor s dopravní tématikou. Od rána se naše školní zahrada plnila dětskými dopravními prostředky. Koly, koloběžkami, odrážedly…stromy se staly parkovacími domy. Kola menší, větší, modrá, červená, zelená růžová, bílá. Samozřejmě nesměly chybět helmy. V 9 hodin se to už na zahradě hemžilo malými cyklisty, kteří měli spousta práce, aby prošli všechna stanoviště. Někde si děti procvičily názvy dopravních značek, jinde musely prokázat zručnost při slalomu s naloženým kolečkem, se členem BESIPU si zopakovaly, co nesmí chybět na kole. S příslušníky Městské policie si děti prohlédly a vyzkoušely, jak se sedí v policejním autě, dozvěděly se, co všechno Městská policie dělá. Se studentkami Zdravotní školy se učily obvazovat pohmožděné části těla. Podle obrázků si vyprávěly, co se může, a co se nemůže nebo nesmí. V autě být připásaný pásem, nehrát si na ulici a přechodu pro chodce, používat reflexní prvky, nestrkat nic do elektrických zásuvek…bylo toho dost. A věřte, děti spousta věcí věděly, a neznámá pro ně nebyla ani důležitá telefonní čísla: 150, 155, 158. Na prázdném parkovišti před školkou naši malí cyklisti předváděli bezpečnou jízdu. K žádné nehodě nedošlo a cyklisté byli pochváleni a odměněni.